VECĀKU KLĀTBŪTNE

Māmiņa un tētis nodaļā vienmēr tiek ļoti gaidīti. Tā kā viņu mazuļi ir ļoti uzņēmīgi pret dažādām infekcijām, vecāki, ienākot nodaļā, tiek aicināti nomazgāt un dezinficēt rokas. Ja māmiņai vai tētim ir parādījušies saslimšanas simptomi – iesnas, sāpes kaklā, klepus, sāpes vēderā – nodaļā nākt nevajadzētu, jo visu informāciju par mazuļa labsajūtu var saņemt no māsiņas vai neonatologa telefoniski.

Veidi, kā piedalīties mazuļa aprūpē un labsajūtas veicināšanā:

  • Būt klāt sava mazuļa ikdienā, tādējādi sniedzot mīlestību, mieru, siltumu.
  • Noslaukt mātes pienu, jo tas ir pats labākais ēdiens mazajam cilvēciņam.
  • Sadarboties ar aprūpes personālu, noskaidrot visus jums svarīgos jautājumus, izteikt savu viedokli.

Kamēr bērns atrodas intensīvās terapijas nodaļā, māmiņa var nakšņot, kā arī dienā atpūsties četrvietīgā istabiņā ārpus intensīvās terapijas nodaļas vai arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā vecāku mājā. Reizēm ir labāk, ja māmiņa nakšņo mājās, bet pie mazuļa ierodas dienas laikā.

Bērniņš jutīsies labāk, ja māmiņa un tētis būs emocionāli noturīgi. Brīdī, kad bērniņš pasaulē ieradies priekšlaicīgi un ir tik maziņš un neaizsargāts, ir ļoti viegli aizmirst par sevi, bet mazulim vajag mammu, kas viņam spēj dot mieru, mīļumu, drošību. Tāpēc jaunajām māmiņām ir jāatceras, ka labai pašsajūtai ir jāpaēd, jāpadzeras, jāatpūšas, jānomazgājas un jāuzvelk tīrs apģērbs. Tas ļaus jums justies labāk.

Pārējie ģimenes locekļi var jūs atbalstīt, aprūpējot un pieskatot mājās palikušos vecākos bērnus, sagatavojot mājās siltu ēdienu, iepērkoties un uzņemoties citas mājas rūpes, kā arī aizvedot jūs pastaigāties vai izklaidēties.

Ja jums emocionāli kļūst pārāk grūti, jūs varat aprunāties ar nodaļas personālu vai lūgt speciālista –psihologa, psihoterapeita – konsultāciju.